Mieszadło, kielnia, paca zębata np. 10×10, paca z miękką gumą, paca z gąbką, wiadro z rolkami.

Ściana powinna być równa i wypoziomowana. Jeżeli na powierzchni znajdują się luźne fragmenty tynku, należy je usunąć, następnie uzupełnić braki, a całość zagruntować. Ścianę można dodatkowo wzmocnić, wtapiając siatkę z włókna szklanego.

Płytki ceglane przyklejamy do podłoża za pomocą kleju o małym lub zerowym spływie. Większość naszych płytek ceglanych ma regulowaną wysokość (60 mm lub 70 mm), dlatego można stosować krzyżyki dystansowe (standardem jest 10 mm). Kleić możemy metodą kombinowaną: nakładamy klej na ścianę zębatą pacą oraz płytki i dokładnie je dociskamy. Nadmiar kleju spomiędzy płytek usuwamy przed wyschnięciem.
Najlepiej przyklejać płytki z kilku różnych opakowań, by zniwelować różnice kolorystyczne.

Przygotowanie powierzchni do impregnacji


Po związaniu kleju należy oczyścić powierzchnię z zabrudzeń oraz odczekać do całkowitego wyschnięcia powierzchni. W przypadku zabrudzenia kafli klejem – można użyć papieru ściernego.

Impregnacja


Zaimpregnowana może zostać powierzchnia sucha i wolna od zabrudzeń. Impregnacja pozwala uzyskać różne efekty końcowe, np.:

  • ProtectGuard – zabezpieczenie przed plamami, tłuszczami, graffiti – powierzchnia nie zmienia koloru po impregnacji.
  • ProtectGuard WL Mat lub ProtecGuard WF – Zabezpieczenie przed plamami i zabrudzeniami – powierzchnia zmienia wygląd – efekt mokry.
  • Imperguard SF – zabezpieczenie hydrofobowe i anty-kurzowe – powierzchnia nie zmienia koloru po impregnacji.

Dlaczego warto impregnować:

  • zabezpieczenie takie ułatwi proces fugowania. Dzięki impregnacji fugowanie można wykonać nawet metodą szlamowania.
  • płytki będą odporne na zabrudzenia

Przystępujemy do tej czynności po całkowitym wyschnięciu kleju. Jeżeli został użyty zalecany impregnat – należy pamiętać o aplikacji na min. 24 h  przed rozpoczęciem prac (niektóre impregnaty zyskują na sile nawet do 5 dnia).

Metoda 1 – (narzędzia – pistolet do fugowania, fugownik, pędzel)


Po nałożeniu fugi za pomocą pistoletu do fugowania należy odczekać, by lekko przeschła. Za pomocą fugownika ścinamy nadmiar fugi oraz wygładzamy jej powierzchnię. Przed wyschnięciem fugi można również użyć pędzla z krótkim włosiem by wyrównać i osiągnąć bardziej naturalną strukturę spoiny.

Metoda 2 – metoda pół-sucha (narzędzia – paca, fugownik, pędzel)


Minimalna szerokość spoiny 8mm do 20mm. Konsystencja fugi powinna przypominać wilgotną ziemię. Po dokładnym wymieszaniu wciskamy zaprawę aplikujemy za pomocą fugownika pomiędzy płytki ceglane. Przed wyschnięciem fugi można również użyć pędzla z krótkim włosiem by wyrównać i osiągnąć bardziej naturalną strukturę spoiny.

Metoda 3 – metoda na mokro – szlamowanie (paca z gumą, paca z gąbką, wiadro glazurnicze z rolkami)


Minimalna szerokość spoiny 5mm do 20mm. Po dokładnym wymieszaniu fugi, nanosimy ją na zaimpregnowaną powierzchnie (1 warstwa impregnatu) pozostawiona do wyschnięcia przez minimum 24 godziny. Następnie równomiernie rozprowadzamy zaprawę / fugę. Wygodnym rozwiązaniem jest użycie pacy z gumą (do fugowania płytek ceramicznych). Po równomiernym rozprowadzeniu fugi, gdy tylko fuga lekko zacznie przesychać (2-3 min) stosując pace z gąbką zaczynać zmywać, płucząc gąbkę często czystą wodą. Po pływie 5-8 godzin od fugowania polecamy przemyć kafle roztworem wody z octem w proporcji 50/50 lub zmywaczem do wykwitów – Guard Remover® Eco Efflorescence & cement .

b.d.

PO DOKONANIU ZAKUPU MASZ RÓWNIEŻ PEWNOŚĆ, ŻE TY LUB FACHOWIEC WYKONUJĄCY USŁUGĘ OTRZYMA OD NAS PROFESJONALNĄ POMOC NA KAŻDYM ETAPIE MONTAŻU.

Serwis i Pomoc – 95 741 36 12

Materiały video

PO DOKONANIU ZAKUPU MASZ RÓWNIEŻ PEWNOŚĆ, ŻE TY LUB FACHOWIEC WYKONUJĄCY USŁUGĘ OTRZYMA OD NAS PROFESJONALNĄ POMOC NA KAŻDYM ETAPIE MONTAŻU.

Serwis i Pomoc – 95 741 36 12

KAMSTAR CARE TO PEWNOŚĆ, ŻE TY LUB FACHOWIEC WYKONUJĄCY USŁUGĘ OTRZYMA OD NAS PROFESJONALNĄ POMOC NA KAŻDYM ETAPIE MONTAŻU.