Cegła na ścianę, cegła na podłogę, po prostu cegła – to absolutny mega hit w modzie wnętrzarskiej ostatnich lat! Cegła wciąż jest na topie i króluje na salonach, ale nie tylko – również w kuchni, łazience, przedpokoju, sypialni, na schodach, w bibliotece, czy też w pokoju zimowym lub przy zabudowie kominka. Moda na cegłę we wnętrzach zapanowała wszędzie. Decyduje się na nią coraz więcej osób. Cegła nadaje wnętrzom domu oryginalny i niepowtarzalny wygląd. Motyw ceglany pasuje nie li tylko w domach w stylu rustykalnym, tradycyjnym czy folkowym, ale wygląda rewelacyjnie także we wnętrzach modernistycznych, industrialnych i awangardowych. W każdym wydaniu jest niezaprzeczalnie niesamowicie interesująca i absorbująca.

Kilka słów o historii cegły

Cegła znana była ludzkości już 5-6 tysięcy lat przed naszą erą. Ówcześnie cegłę formowano z gliny i suszono na słońcu. Taką właśnie cegłę stosowały starożytne ludy Mezopotamii, Babilonu i Egiptu, a także cywilizacje Dalekiego Wschodu. Zaczęto ją wypalać dopiero 3 tys. lat p.n.e. w Mezopotamii, dzięki czemu zyskała większą trwałość. Następnie została rozpowszechniona przez starożytnych Rzymian podczas ich podbojów wojennych. Taka właśnie cegła, zwana zwykłą lub cegłą ceramiczną jest jednym z najpopularniejszych materiałów używanych obecnie w budownictwie.

Cegła na ścianę

Bogata historia cegły, jej długowieczność, odporność na uszkodzenia mechaniczne, wygląd i klimat, jaki tworzy, sprawiły, że cegła jest materiałem niezwykle popularnym, tak na zewnątrz, jak i we wnętrzach, przy czym – z racji jej trwałości – jest to inwestycja na długie lata. Mieszkanie lub dom z ceglaną ścianą z pewnością wyglądać będzie ciekawie i intrygująco. Cegła sprawi, że ściana stanie się prawdziwym unikatem, a salon czy kuchnia zyska status miejsca zgoła wyjątkowego, zadziwiającego, naprawdę urokliwego.

Cegła dekoracyjna

Niezaprzeczalną zaletą ceglanych aranżacji wnętrz jest ich prostota, która nigdy nie wychodzi z mody. Ściana z cegły zawsze pozostaje „na czasie”. Cegła dekoracyjna znakomicie prezentuje się w swoim naturalnym, czerwonym kolorze. Jest on najmodniejszy i spotykany najczęściej. Jednakże optycznie czerwona cegła zmniejsza pomieszczenie, dlatego opcja ta najlepiej sprawdzi się w dużych wnętrzach, a szczególnie w tak popularnych ostatnimi czasy loftach. W mieszkaniach o małym metrażu lepszym rozwiązaniem będzie pomalowanie cegły na biało, z przecierką lub w odcieniach pastelowych. Warto też zastanowić się nad położeniem cegły jedynie na fragmencie ściany – np. za kanapą czy telewizorem. Można też obudować nią wyspę lub kominek. Będzie cegła idealnym tłem dla kina domowego, rodzinnego stołu, domowej biblioteki czy barku.

Cegła dekoracyjna na ogół uznawana jest za materiał surowy, lecz umiejętnie użyta sprawi, że wnętrze zyska ciepły, przytulny klimat, sprzyjający spotkaniom rodzinnym, czy też budzącym prestiż mityngom biznesowym. Cegła na ścianę to decyzja, której się nie żałuje.

Propozycje oferowane przez firmę Kamstar w kategorii cegła na ścianę:

  • Cegła na ścianę poznańska – kolorystyka cotto, ceglasta – charakteryzuje się zróżnicowaną fakturą.

  • Cegła na ścianę pruska – kolorystyka brzoskwiniowo-piaskowa o zróżnicowanej fakturze i jaśniejszym odcieniu. Świetnie prezentuje się w jasnych, nasłonecznionych pomieszczeniach.
  • Cegła na ścianę pomorska – kolorystyka brzoskwiniowo-piaskowa unikatowym formacie kwadratu, idealnie sprawdza się w przypadku przestrzeni kuchennych.

Manufaktura Kamstar

Manufaktura Kamstar jest rodzinną firmą o bogatych tradycjach z 13-letnim doświadczeniem. Siedziba firmy mieści się w Kaławie – małej, malowniczej miejscowości w województwie Lubuskiem. Kamstar zajmuje się produkcją ceglanych płytek podłogowych i ściennych oraz ceglanej terakoty podłogowej. Manufaktura wypracowała unikatowy sposób cięcia ponad stuletniej cegły. Metodą prób i błędów w ciągu kilkunastu lat Kamstar doszedł do perfekcji w swojej dziedzinie i stał się numerem 1 w Polsce i w Europie.

Kamstar wykorzystuje w produkcji jedynie naturalne składniki i daleki jest od wszechobecnej chemii. Obecnie jest liderem w kategorii produkcji płytek na ścianę, podłogę i terakotę podłogową. Firma Kamstar pozyskuje materiał do produkcji ze starych budynków, których nie dało się uratować, a jedynym wyjściem była rozbiórka. Priorytetami firmy jest przede wszystkim jakość, precyzja, selekcja i oczywiście zadowolenie klientów, których na przestrzeni lat zdobyli niemal 7 tysięcy.

Oprócz ceglanych płytek na ścianę i podłogę, a także terakoty podłogowej manufaktura Kamstar proponuje swoim klientom doskonale dobrane do cegły fugi oraz impregnaty, dzięki którym ceglane płytki zyskają trwałość i wspaniały wygląd przez lata. Firma Kamstar jest absolutnym pasjonatem użytkowania cegły we współczesnym wydaniu. Płytki z cegły, płytki na ścianę, terakota podłogowa to produkty Kamstaru, które przetrwają lata i nieustannie będą cieszyć użytkowników. Ponadto firma Kamstar oferuje pełną pomoc i wsparcie przy dobraniu odpowiedniego modelu płytek na ścianę czy podłogę.

Po dokonaniu zakupu w manufakturze Kamstar zyskujesz pewność, że Ty lub fachowiec wykonujący usługę otrzyma od firmy profesjonalną pomoc na każdym etapie montażu. Dodatkowo firma Kamstar na życzenie swoich klientów przesyła próbki płytek, by jeszcze przed zakupem mogli przekonać się, jak produkty manufaktury Kamstar wyglądają w rzeczywistości. W kwestii transportu płytek z cegły na ścianę, płytek z cegły na podłogę oraz terakoty podłogowej – transport ten jest banalnie łatwy – firma Kamstar od 13 lat współpracuje z przewoźnikami i wysyła płytki z cegły do wielu miejsc w Polsce i na świecie. Ceglane płytki, terakota podłogowa, itp. docierają do każdego miejsca bez uszkodzeń, autami z windą.

Propozycje oferowane przez firmę Kamstar w kategorii cegła na ścianę:

  • Cegła dekoracyjna kościelna – kolorystyka cotto, ceglasta – charakteryzuje się zróżnicowaną fakturą.
  • Cegła dekoracyjna  pruska – kolorystyka brzoskwiniowo-piaskowa o zróżnicowanej fakturze i jaśniejszym odcieniu. Świetnie prezentuje się w jasnych, nasłonecznionych pomieszczeniach.
  • Cegła dekoracyjna klasztorna o kolorystyce cotto i jednolitej fakturze.
  • Cegła dekoracyjna classica – kolorystyka brzoskwiniowo-piaskowa o unikatowym formacie kwadratu, idealnie sprawdza się w przypadku przestrzeni kuchennych.