Temat impregnacji materiałów budowlanych rozwija się z każdym rokiem, czasy gdy impregnowało się tylko drewno przeszły do lamusa.

Postaramy się przedstawić impregnat do cegły, które są najczęściej stosowane w branży:

Impregnat do cegły

Płytki z cegły – jako materiał porowaty również powinien być impregnowany przed niszczeniem – a, nawet proces impregnacji może ją wzmocnić! (kruszenie, sypanie). Tutaj również wyróżniamy dwa efekty: efekt mokrej cegły – który pogłębi oryginalny kolor cegły, a dodatkowo ja zabezpieczy przed wodą, olejem i innymi zabrudzeniami. Mokre efekty są polecane na ceglane podłogi, dzięki którym przyszła konserwacja staje się łatwa.

Drugim efektem jest niewidoczny impregnat do cegły ProtectGuard – który nie wpływa na wygląd powierzchni, a posiada w/w. walory ochronne.

Cegła na ścianę powinna być zaimpregnowana niewidocznym impregnatem do cegły lub impregnatem, który tworzy tzw. efekt mokrej cegły w wersji matowej – która podkreśli oryginalny kolor cegły.

Guard Industry

Lider w branży impregnatów do cegły (ponad 30 lat doświadczenia), który został doceniony przez najlepsze manufaktury sprzedające cegłę dekoracyjną czy terakotę.